Buradasınız : Ana Sayfa // Çocuk, Sağlık // Yarık Damak Biberonları

Yarık Damak Biberonları

Hamilelik süreci ve doğum derken  hiç beklemediğiniz ve aklınıza gelmeyen bir sorun bebeğinizde bulunabilir. Tarama testleri vs.. gayet güzel geçmiştir ama bu testlerde bile kısmen fark edilemeyen problemler doğum sonrası bebeğinizin diğer bebeklere nazaran bakım ve beslenme konusunda farklılıklar meydana gelir ve hassasiyet gerektirir.

Yeni doğan bebeklerde yarık damak problemi de bunlardan biri. Böyle bir problem yeni doğan bebeklere doğum sonrası , çocuk doktorunun dikkatli muaynesi sonrası tespit edilir ve yarık damağın durumuna göre size beslenmen konusunda bazı önerilerde bulunabilirler. Bunlar sırasıyla.

1-Bebek emziriliyorsa 45 derecelik bir açıyla emzirilmesi ve yatırılmadan önce gazının çıkartılması

2-Yarık damak bebeğin emmesine engel teşkil ediyorsa yarık damak bebekler için üretilen özel biberonların kullanılmasıdır.

Peki bu yarık damak biberonlar nedir , nerelerden tedarik edilir ve amacı nedir ?

Yarık damak bebekler için özel olarak üretilen daha uzun bir emziğe ve daha kontrollü bir akış sağlamak için özel vakum sistemine sahiptir bu biberonlar. Amacı yarık damak bebeklerin emme işlemi yaparken diğer bebeklere nazaran daha çabuk yoruluyor olmalarından dolayı hem rahat kavrayabilecekleri bir emzikle bu evrede bebeği biraz rahatlatmak ve bebek talep etmeden fazladan süt akışını engelleyerek bebeğin genzine süt kaçmasını önlemek için tasarlanmışlardır.

Yarık damak Biberonlar normalde viagra, bitkisel  cinsel güç takviye içeren karışımlardan daha çok öneme sahip olmasına rağmen eczanelerden veya medikallarden tedarik edemezsiniz. Sebebi diğer biberonlardan biraz daha pahalı olmasından ve çok fazla satışı olmamasından dolayı eczaneler yarık damak birberonların yer alması gereken raflarını, daha çok para getirisi olan  cinsel güç artıran destekleyicilere yer vermeyi tercih ediyor olması.

Yarık damak biberonları üreten iki tane firma mevcut.

Medela  Yarık damak Biberonu

Yaptığın araştırmalara göre bu isveç menşeili firma kendi medikal marketlerinde bu biberonu satmak amaçlıyormuş. Henüz internet sitesinde Türkiye satış noktalarını  yayınlamadıkları için nerden alınır bilemiyoruz. Biz tesadüfen bir kooperatifin ecza deposunda bulduk.

Nuk Yarık Damak Biberonu

Bu firmanın  yarık damak hariç tüm biberonları bazı eczanelerde mevcut. Ama merkezi ile yaptığım görüşmeye istinaden yarık damak biberonların eczanelerde satışı yapılmıyormuş. Çocuk doktorunuzun size bunu bir reçete ile yazması ve sizde   bu reçeteyi ve özel bir çocuk vakfına 35 TL lik bağış yaptığınızı içeren makbuzu firmaya iletiyorsunuz, firmada çocuk doktorunuza bu biberonu yolluyor ve oradan siz alıyorsunuz.

 

Konunun özetine gelecek olursak.  Allah Korusun yarık damak bir bebeğiniz dünyaya gelirse ve  doğumdan hemen sonra bu biberonlarla bebeğinizi beslemeniz gerekirse sakın ülkede eczane var, sağlık bakanlığı var bu konuya hassasiyet göstermişlerdir diye düşünmeyin. İnternet üzerinden bazı sitelerden hızlı gönderi sayesinde 2 günde elinize geçerse bu ürün ne ala. Oldu ya bebeğiniz cuma günü yada bayram arifesinde dünyaya geldi. Bebeğinizin ihtiyacı olan yaşamını tehdit etmeyen beslenme yönteminden uzun bir süre mağrum olarak ve gözünüze uyku girmeyecek.

Sağlık Bakanlığına Çağrı

Doğum yapılan hastanelerin depolarında bu biberonlardan en az 10 adet bulundurmayı zorunlu hale getirilmesi yada tüm eczanelerde bu biberonların satışı için gerekli çalışmalaların yapılmasını arz ediyoruz.

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,1 Yorum yapılmış " Yarık Damak Biberonları "

  1. Hatice diyor ki:

    fikirzede çok güzel anlatmış..bu şekılde dunyaya gelen bebeklerın zaten bıberonları tedarık edılmeden hastaneden çıkarılmaması lazım.bende bakanlığa çağrıda bulunuyorum bu sekılde ölen bebekler oluyor lutfen ….

Yorum Yapın

Adınız :

E-Mail :

 
Copyright © 2009 Fikirlog. Tüm hakları saklıdır. Full RSS - Yorumlar RSS