Buradasınız : Ana Sayfa // Sac Bakim // Teninize uygun saç renkleri

Teninize uygun saç renkleri

Ekranda gördüğümüz ünlülerin saç çok beğenir ve kuaforümüze gidip bende bu rengi istiyorum deyip yaptırız aynısını,fakat sonuç çoğu zaman aynı olmaz çünkü bizim ten rengimiz o ünlü kişi ile çok farklıdır.Son günlerin modası olan hürrem karamelinide birçok kişide görüyorum fakat,çok az kişi aynı havayı yakalayabilmiş.Böyle hayal kırıklığı yaşamamak için önce kendi ten rengimizi tanımalı ve ona göre saçımızı boyamalıyız.Bunu için ten renklerine uygun olan saç renklerini araştırdım.

Esmer Tenliler için;

Sarı saçı ne kadar beğeniyor olursanız olun asla denemeye kalkmayın! Çünkü bu renk, ten renginiz ile hiç uyumlu değil. Eğer çok koyu tenli bir esmer değilseniz, bakır tonlarını deneyebilirsiniz. Çok koyu bir ten renginiz var ise siyah ve kızıl sizin için mükemmel renkler olacaktır.

Buğday tenliler

Platin renkler tam size göre. Açık kahve, kestane ve altın sarısı, sizin için en uygun renklerin başında. Eğer biraz daha radikal değişiklikler yapmak istiyorsanız, ateş kızılını ve patlıcan morunu da deneyebilirsin. Ama bu renklerin her yıkamada akacağını da unutmamalısınız

Beyaz tenliler

Uçuk renkler yüzünüzün daha da soluk görünmesine neden olacaktır. Bakır, karamel ve kızıl renkleri size yakışacak renkler. Bu renkler havanızı bir anda değiştirecektir

Soluk tenliler,

Eğer soluk bir ten rengine ve keskin yüz hatlarına sahipseniz, siyahtan ve küllü renklerden uzak durmalısınız. Fındık kabuğu ya da çikolata kahvesi gibi renkler, hatlarınızın daha yumuşak, teninizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Pembe tenliler,

Eğer pembe yanaklarınızla dikkat çekiyorsanız küllü renkler ve kestane tonlarını denemelisiniz. Kırmızı tonlarından ise kesinlikle uzak durmalısınız.

Şunları arayanlar buraya uğradı:

Etiketler: , , , , , , ,Yorum Yapın

Adınız :

E-Mail :

 
Copyright © 2009 Fikirlog. Tüm hakları saklıdır. Full RSS - Yorumlar RSS