Buradasınız : Ana Sayfa // Cilt Bakim, Sağlık // Hamilelikte Epilasyon Nasıl Yapılmalıdır ?

Hamilelikte Epilasyon Nasıl Yapılmalıdır ?

  1. Ağda ile epilasyon

Ağda bilindiği gibi kıl köklerinin tamamen çıkarılmasını amaçlayan acı veren bir işlemdir. Bu işlemin iki özelliği vardır. Bir; temizlik ve hijyene önem veren uzmanlar tarafından yapılmalıdır, iki; ağrı eğer çok hissediliyorsa bu işten vazgeçilmelidir. Bunlar gebelik için niçin önemlidir diyorsanız, bilindiği üzere gebelikte duyulan ağrı, bebeğin erken gelmesine ve doğumun beklenenden daha önce olmasına sebep olabilir ki gebelik döneminde hormonların etkisiyle ağrı eşiği biraz daha düşüktür ve cilt hassastır. Yani önceden ağrı hissetmediğiniz durumlarda bu dönemde ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden temizlik uğruna gebeliğinizin riske girmesine gerek yoktur..

2.Lazer ile epilasyon

Lazer epilasyon yönteminde kullanılan enerji, ışık enerjisidir. Bu, radyasyon gibi değildir. Yani dokulara yayılmaz. Hamilelerde bebeğe zararı tespit edilememiştir. Buna rağmen doktorlar, gebeliğin en önemli ve özel dönemi olan ilk üç ayda bu yöntemi tercih etmez..

İğneli epilasyon yönteminde ise iğne kullanılır ve kıl köklerine akım verilir. Yapılan bazı çalışmalarda bebeğe zararının olmadığı saptanmış olsa da daha çok klinik çalışmaya ihtiyaç duyulacağını belirtmekte yarar var..

Hamileyken hangi epilasyon türünü tercih ediyorsunuz ? Hamileyken uygulanmaması gerekn epilasyon şekli hangisidir ? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Etiketler: , , , ,Yorum Yapın

Adınız :

E-Mail :

 
Copyright © 2009 Fikirlog. Tüm hakları saklıdır. Full RSS - Yorumlar RSS