Buradasınız : Ana Sayfa // Guncel, Pratik Bilgi // Beylikdüzü ve Esenyurt Emlakçı Sahtekarlığı

Beylikdüzü ve Esenyurt Emlakçı Sahtekarlığı

İstanbul’da mülk sahibi olmayı hepimiz isteriz . Bu yüzden gelirimizin bir kısmını  tasarruf ederek bir kenara atarız ve gerekli olgunluğa ulaştığında yıllarca hayalini kurduğumuz mülk alımı için arayışlara gireriz. Eğer bu yatırımı başlıkta adı geçen  Beylikdüzü ve Esenyurt semtlerimizde yapmayı düşünüyorsanız üç seçeneğiniz var.

1 – Sahibinden  satılan evlerle kişisel olarak ilgilenmek

2- İnşaat firmalarıyla kendi inşaatları üzerinden  temas kurmak

3-Emlak ofisleri aracılığı ile diğer iki madde de ki mülk sahipleriyle aracı vasıtasıyla görüşmek.

 

İlk seçenek size maddi olarak kazanım sağlasa da baz durumlarda uğraşmanız gereken  kredi, tapu vs.. gibi süreçlerle aranız iyi değilse tercih edemiyor olabilirsiniz. Ya da çok fazla dolaşıp uygun evi bulmak size göre olmayabilir. Ama emin olun bu iki semtte dolandırılmadan ya da sıkıntı yaşamadan mülk sahibi olabileceğiniz en iyi yol..

ikinci seçenek olan inşaat firmaları – müteahhitler  bir önce ki seçeneğe göre kredi, tapu gibi süreçleri sizin adınıza ya da yapabiliyor  ya da gerekli yönlendirmeleri  yapıyorlar.  Beylikdüzü ya da Esenyurt’ta inşaat firmasından daire alacaksanız mutlaka bu firmaya ait oturum gerçekleşmiş yapıların olmasına dikkat ediniz. Hatta  imkanınız varsa bu firmalardan  konut satın almış daire sahipleriyle iletişime geçiniz. Çoğu inşaat firması daire yatırımı yapan kişilere daireleri sorunsuz olarak teslim edemiyor. Ya yapı ruhsatını almamış oluyor, ya da dairelerin satışını gerçekleştirdikten sonra kayıplara karışıp yapı ruhsatı  alımını siz daire sahiplerine miras bırakıyor.   Özellikle Esenyurt Mehter Çeşme ve Şehitler Parkı lokasyonunda bu durumda  çok fazla daire sahibi mağdur edilmiş durumda.  Kat İrtifaklı dairelere konut kredisi çıkarılabiliyor fakat kat mülkiyet olmadığı yani yapı ruhratı alınmadığı için enerji bağlantıları yapılamıyor.  Kat mülkiyeti daire olmadığı için satın aldığınız konuta yerleşemiyorsunuz. Esenyurt Bölgesinde dair satın alırken Yapı Ruhsatının alınmış olduğundan mutlaka emin olunuz,  hayalini kurduğunuz daire kabusunuz olabilir. Bu yüzden sadece bilindik inşaat firmalarını tercih ediniz. Size  vaadlerde bulunan  firmalardan arkanıza bakmadan kaçın.  1 ay içinde yapı ruhsatı alınacak gibi söylemlere itibar etmeyin.

 

Üçüncü seçenek  Emlak Ofisleri. Bu seçenekten  olabildiğiniz kadar uzak durun. Bu seçenek 2.inci seçenekte ki tüm riskleri içinde barındırıyor. Hatta inşaat firmasıyla görüşüp yapı ruhratını sorsanız firma henüz alınmadığını size söyleyecektir ama emlak ofisi söylemez. Size yapı ruhsatı var , haftaya taşın hiç bir sorun olmaz.  Sorun olursa biz buradayız gibi sahtekarlığın dibi olan tüm edebiyatı size parçalarlar.  Satın almaya karar verdiğinizde size senet imzalatarak cayma hakkınızı elinizden alırlar. Üstüne üstlük tüm bunları  dairenin sahibi yada müteahhit’in verdiği fiyatın üstüne kişisin göre 20.000 – 100.000 civarında kar koyarak yaparlar. Tuzak olarak da sizden komisyon almıyacağızdır.  Eğer bir emlak ofisi size bu satıştan komisyon almıyacağız sizi çok sevdik diyorsa kesin dolandırılıyorsunuz hemen uzaklaşın.   Beylikdüzünde ya da Esenyurt’ta biraz dolaşırsanız zaten 1 ve 2.inci seçenekte size uygun 10.000 lerce daire bulursunuz . Paranızı emlak ofislerinde çöreklenmiş dolandırıcılara  kaptırmayın.

 

Önümüzde ki günlerde bu sayfada Esenyurt ve Beylikdüzünde sahtekarlık yapan inşaat firması ve Emlak Ofislerini deşifre etmeye başlayacağım.  Öncesinde ip ucu vereyim, sizi E-5 üzerinden  araçlarla karşılayan yada daire göstermeye yine bu araçlarla götüren firmalardan bazıları bu listede.

 

 

Yatırımlarınız bereketli olsun….

 

 

Etiketler: , , , , , , , , ,2 Yorum yapılmış " Beylikdüzü ve Esenyurt Emlakçı Sahtekarlığı "

 1. Zorluhan diyor ki:

  İnşaat firmasından alınan bir dairem ve hala yapı kullanım izin belgesi alamadığım için oturamıyorum. Hem aldığım daireye hemde oturduğum daireye para ödüyorum. Müteahhit her seferinde oyalıyor. Çok dikkatli olun , esenyurt’ta herkes çakal dolu dikkat edin paranızı kaptırmayın

 2. Hüseyin Bal diyor ki:

  Selamün Aleyküm öncelikle;

  bu bahsettiğiniz bölgede uzun süre ticaretle uğraştığım ve bir çok emlakçı ve inşaat firmasını tanıdığım halde ben bile dolandırıldım. aslında dolandırılmaktan ziyade güvenim sarsıldı. bana daireyi satan kişi bir yakınımın arkadaşıydı. yakınım olan kişinin telkiniyle bir daire satın aldım , henüz daireler bitirilmemişti. 3-4 ay sonra anahtar teslim dediler 1.5 yıl sürdü. sonra bana teslim edilen dairenin aslında oturuma müsait olmadığını enerji kurumlarına başvuru yapınca anladım. inşaat firmasının müteahhit’in peşinde 1 yıldır sürünüyoruz. Sonrasında şunu öğrendim ki bu bölgede satılan sıfır dairelerin tümü bu şekilde. Satışı başladıktan en az 1 – 2 yıl sonra oturum başlayabiliyor.

  Benden size tavsiye sıfır daire diye aldanmayın. Eğer binada oturum başlamamışsa sakın adım atmayın. yok başvurduk 1-2 aya çıkar gibi laflara kanmayın. eğer başvuru yapılmışsa en fazla 30 gün içinde bu ruhsatın verilmesi kanunen zorunlu . Yani 10-15 gün içinde bir sorun yoksa ve başvuru yapılmışsa çıkar zaten. Bu yüzden 1-2 ay diyen zaten size yalan söylüyordur.

  Paranızla rezil olmayın. Ayrıca bu durumda ki kişiler müteahhitleri ya da aracı olan mlakçılara dava açıp tazminat alabiliyorlar. Ben bu süreç içinde ki tüm kira giderimi tazminat olarak aldım.

Yorum Yapın

Adınız :

E-Mail :

 
Copyright © 2009 Fikirlog. Tüm hakları saklıdır. Full RSS - Yorumlar RSS