Buradasınız : Ana Sayfa // Cilt Bakim // 3 Adımda Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi

3 Adımda Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi

Sivilce izleri ciltte donuk ve mat bir görüntü bırakır.Sivlce izlerinden kurtulmak istiyorsanız tamamen doğal ve bitkisel olan bu maskeyi bir deneyin.Şimdi sizlerle paylaşacağım maske tarifi hassas cilt tipine sahip olanlar için uygun olmayabilir.Maskeyi uygulamadan önce ne olursa olsun,kol bileklerinizde denemenizde fayda var.

Sivilce-izleri-maske

3 Adımda Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi

Malzemeler:

  1. Zeytinyağı
  2. Karbonat
  3. Limon suyu

Uygulanacak ilk adım;

ZEYTİN YAĞI:

Zeytinyağı ivilce izlerini yumuşatır ve yok eder.1 yemek kaşığı zeytinyağını avcunuza dökerek cildinize yağla masaj yapın.2 ile 5 dakika arasında cildinize masaj yapmaya devam edin.Daha sonra kaynar su dolu bir kaseye başınıza havlu örterek yüzünüzü tutun.Yaklaşık 5 dakika kadar yüzünüze buhar banyosu yapın.

Uygulanacak ikinci adım;

KARBONAT:

1 çorba kaşığı karbonatın üzerine bir miktar su damlatarak elde ettiğinizin karışımı cildinize dairesel hareketler ile sürün ve bir kaç dakika masaj yapın ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Uygulanacak üçüncü adım;

LİMON SUYU:

Limon suyunda bulunan C vitamini cildin hücre yenilenmesine yardımcı olur.Limon suyunu pamuk ped yardımıyla cildinize uygulayın.Bir tane çenenize bir tane alnınıza ve 2 tane yanaklarınıza olmak üzere 5 pamuk pedini limon suyuna batırarak cildnize uygulayın ve 5 dakika öylee bekletin.Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.

*Maskeyi bir kaç gün arayla uygulayın..

Etiketler: ,Yorum Yapın

Adınız :

E-Mail :

 
Copyright © 2009 Fikirlog. Tüm hakları saklıdır. Full RSS - Yorumlar RSS